fbpx

Skontaktuj się z nami:

Szkoła

 
+48 720 009 000
info@surfpeople.pl

Lokalizacja:

Kemping Chałupy 3

Szkoła otwarta jest od 30 kwietnia do 20 września.

Sklep Surf People 

 
+48 720 004 000
sklep@surfpeople.pl

Lokalizacja:

Starowiejska 36, 84-120 Władysławowo

Sklep otwarty jest od 30 kwietnia do 20 września.

Surfco Kompała Jakub Kulczyński Bartosz spółka cywilna

Szymały 3

42-600 Tarnowskie Góry

NIP 6452554088

Kitesurfing - szkoła kitesurfingu

Oglądaj nas ze swojego domu!

Sprawdź aktualne warunki na wodzie - kamera live

Prognoza pogody na helu

Półwysep Helski niewątpliwie jest jednym z bardziej wietrznych miejsce w Polsce. Dodatkowo jest to jedyne miejsce w którym można uprawiać kitesurfing przy każdym kierunku wiatru. Wybierając się na tygodniowy pobyt w okresie maj - czerwiec jest bardzo duże prawdopodobieństwo występowania wiatru oraz fal.

Natomiast planując krótki 2-3 dniowy wypad 'na pływanie' lub do naszej szkoły na kurs kitesurfingu, surfingu, wing foila lub foila warto obserwować prognozę pogody i wybrać odpowiedni moment.

Zobacz co aktualnie dzieje się na wodzie przy naszej bazie na kempingu Chałupy 3

Gdzie sprawdzać prognozę pogody?

ikona kompasu

wiatr

Istnieje dużo platform na których można sprawdzać prognozę pogody, zarówno wiatrową, jak i falową. My korzystamy z kilku przez nas sprawdzonych, które również Wam polecamy. Najpopularniejszą stroną internetową z prognozą pogody jest windguru (www.windguru.cz) i to właśnie tutaj najczęściej sprawdzamy wiatr na kolejne dni. Jednak żeby mieć pewność warto zobaczyć prognozowany wiatr również na innych stronach, na przykład na meteo (www.meteo.pl - model UM). Meteo to bardzo dokładna prognoza pogody, opracowana i stworzona przez Uniwersytet Warszawski - ogranicza się jednak tylko do trzech dni w przód. W tej prognozie najlepiej wyszukać miejsce, w którym chcecie sprawdzić wiatr po współrzędnych geograficznych. Zainstalujcie sobie od razu aplikacje, ponieważ z pewnością będziecie tam często zaglądać :-) Ostatnim, ale również bardzo dobrym miejscem w którym sprawdzamy prognozę wiatrową jest aplikacja windy (www.windy.com). Jest to wyjątkowo przydatne narzędzie szczególnie dla osób początkujących, ponieważ bardzo przejrzyście na mapie przedstawione są kierunki z których będzie wiał wiatr.

Jak sprawdzać prognozę wiatrową w Chałupach

fala

Na naszym wybrzeżu z reguły razem z wiatrem pojawia się rozkołys Morza Bałtyckiego i doświadczonym osobom wystarczy prognoza wiatrowa, żeby ocenić kiedy i jak będzie wyglądała fala w kolejnych dniach - tego też dowiecie się w naszej szkole na kursie surfingu :-) Na Bałtyku najlepsza jest wcześniej wspomniana strona oraz aplikacja meteo(www.meteo.pl - model WAM) i to właśnie tutaj najczęściej sprawdzamy nadchodzącą fale. Kolejną bardzo dobrą prognozą falowania Morza Bałtyckiego jest strona duńskiego instytutu meteorologiczne DMI Ocean (http://ocean.dmi.dk/anim/index.uk.php). Ostateczna ocena i potwierdzenie nadchodzących warunków możecie sprawdzić na stronie windy.com, gdzie dokładnie przedstawiony jest kierunek panujacy wiatrów na konkretnym spocie. Dla surferów najkorzystniejszy jest brak wiatru, lub wiatr od brzegu, a niekorzystny jest wiatr do brzegu, ale o tym również więcej w trakcie kursu surfingu!

Jak sprawdzać prognozę falową w Chałupach

Prognoza pogody przy bazie Surf People

Nowości w ofercie Surf People

Kamila Rosik z deską do surfingu

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do nas!

Biuro szkoły - Kamila Rosik

tel: 720 009 000

mail: info@surfpeople.pl

Zobacz również

Aktualna pogoda – Hel Chałupy prognoza

Powiedzmy sobie szczerze – nie ma nic lepszego w gorące, letnie dni niż urlop nad morzem. Zwłaszcza jeśli mamy okazję spędzić go aktywnie w świetnym miejscu, jakim jest spot Surf People. To tutaj, w Chałupach na Helu powstała najlepsza szkoła sportów wodnych, takich jak surfing, windsurfing, kitesurfing oraz ich najnowszych odmian: kite foil, surf foil, wing foil i stand up paddle board. Tutaj też możesz wypożyczyć sprzęt do ich uprawiania na własną rękę, więc jedyne czego Ci trzeba to dobra pogoda Chałupy. Wiatr i brak opadów – tego Ci życzymy, jednocześnie oddając w Twoje ręce narzędzia takie jak windguru Chałupy , które mogą być pomocne w zaplanowaniu kolejnej wyprawy na Hel.

Windguru Hel – Pogoda Chałupy dla surferów na wyciągnięcie ręki

Półwysep Helski to zdecydowanie jedno z najlepszych miejsc do uprawiania sportów wodnych w Polsce. Nie bez powodu każdego roku pojawiają się tu tysiące miłośników takich dyscyplin jak właśnie surfing lub kitesurfing. Same Chałupy, jak i infrastruktura naszego spotu są doskonale przygotowane na wasz przyjazd, zatem jedyne czym zwykle się martwicie to pogoda. Dla jadących na Hel wiatr o odpowiedniej sile i brak opadów to dwa najważniejsze elementy.

Warto jednak pamiętać, że Półwysep daje wam bardzo zróżnicowane możliwości. Z jednej strony możecie korzystać z walorów płytkiej i spokojnej Zatoki Puckiej (idealnej dla początkujących), a po drugiej stronie mierzei maci dostęp do Bałtyku, na którym dobre fale nie należą do rzadkości.

By być spokojnym o pogodę warto skorzystać z narzędzi jakimi są kamera live Chałupy i windguru Hel, które dostarczą aktualny stan pogodowy panujący na wybrzeżu.

Windguru Chałupy – wiatr na Helu bez tajemnic

W przypadku surfingu, silny wiatr prze kilka kolejnych dni to zapowiedź dobrych fal. Najlepiej pływa się jednak na falach bez wiatru, gdy „sztorm” już minie. Kiedy jednak chodzi o kitesurfing, wiatr jest w nim podstawą, która zapewnia dobrą zabawę. I również w tym przypadku zalety Półwyspu Helskiego sprawiają, że jest to idealny spot dla fanów sportów wodnych. Ponieważ niezależnie od tego, z której strony wieje wiatr, można czerpać z niego korzyści, czy to od strony zatoki, czy na otwartym morzu. Aby być pewnym warunków wiatrowych warto sprawdzić windguru Chałupy, które da ci rzetelne informacje o aktualnych warunkach.

Warto też wspomnieć, że w Polsce mamy do czynienia głównie z wiatrami wiejącymi od zachodu. Oznacza to, że zarówno surferzy, jak i kitesurferzy zyskują mnóstwo okazji do łapania świetnych fal na Bałtyku. Wystarczy więc sprawdzić jaka jest zapowiadana pogoda dla Jastarni albo Chałup, by w odpowiednim momencie skorzystać z dobrych warunków.

Zobacz jaka jest u nas pogoda – kamera Hel

Nikogo z pewnością nie zdziwi stwierdzenie, że pogoda dla surferów i nie tylko bywa wyjątkowo nieprzewidywalna, o czym musicie pamiętać odwiedzając Chałupy. Pogoda na 16 dni znaleziona gdzieś w sieci zwykle nie jest więc wiarygodnym wyznacznikiem tego, co będzie się działo na morzu. Warto w związku z tym na bieżąco sprawdzać, jak wygląda sytuacja w naszym spocie, w czym pomogą wam udostępniane przez nas narzędzia takie jak kamera na Bałtyk.

Do waszej dyspozycji oddajemy odczyty ze stacji meteorologicznej znajdującej się tuż przy naszej bazie oraz kamera Chałupy na żywo ze spotu. Łatwiej będzie wam więc przewidzieć jaka będzie pogoda jutro na Helu. Mamy nadzieję, że dzięki temu szybciej zdecydujecie o przyjeździe na Półwysep Helski, będący polską stolicą sportów wodnych.

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami

  wsparcie

  Fone
  Manera
  Softech
  FCS
  Surf Inc.
  Joy-in-me
  Carver
  Zobacz również:

  Dowiedz się jak sprawdzać wiatr? - Sprawdź jak czytać prognozę pogody dostosowaną specjalnie dla kitesurferów, aby wybrać najlepszy czas i miejsce na Twoje morskie przygody.

  Okulary Przeciwsłoneczne dla Surferów - Odkryj szeroki wybór okularów przeciwsłonecznych, idealnych do ochrony oczu podczas aktywności na świeżym powietrzu. Stylowe i funkcjonalne, zapewniają pełną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV.

  Półwysep Helski - Miejsce do Nauki Sportów Wodnych - Poznaj Półwysep Helski, idealne miejsce do nauki i praktykowania sportów wodnych, takich jak surfing i kitesurfing.