fbpx

Skontaktuj się z nami:

Sklep

730 200 293
kuba@kiteoffer.com

Lokalizacja:

Starowiejska 36, 84-120 Władysławowo

Sklep otwarty jest od 30 kwietnia do 20 września.

Szkoła

720 009 000
info@surfpeople.pl

Lokalizacja:

Kemping Chałupy 3

Szkoła otwarta jest od 30 kwietnia do 20 września.

Surfco Kompała Jakub Kulczyński Bartosz spółka cywilna

Szymały 3

42-600 Tarnowskie Góry

NIP 6452554088

wing foil w akcji

Nauka i szkolenie wing foil

Poczuj prawdziwą wolność na wodzie

Pierwsza szkoła wing surf Polsce

Wing foil to nowy sport, który jest kombinacją kilku sportów wodnych: kitesurfingu, windsufingu i foilboardingu. Wing (skrzydło) ma podobną konstrukcję do latawców kitesurfingowych. Dzięki zastosowanym materiałom i pompowanym tubom, skrzydła są bardzo lekkie i mają duży zakres wiatrowy. Do kompaktowej deski podłączono foila i powstał genialny, nowy sport, który aktualnie bije rekordy popularności na spotach całego świata.

Przeczytaj naszą serię artykułów o wing foil'u

Surfer na wingfoilu

DLACZEGO WING FOIL TO SPORT KTÓREGO MUSISZ SPRÓBOWAĆ?

Trudno szukać minusów i jednocześnie policzyć wszystkie plusy, które oferuje nam wing surf. Możliwość startu i pływania na każdym akwenie, ogromny zakres wiatrowy, czy 100% bezpieczeństwa jakie daje wing, to tylko niektóre zalety z długiej listy. Przeczytaj nasz artykuł o pierwszych krokach z wing foilem i przekonaj się czy to jest sport dla Ciebie.

Czytaj więcej

Wing foil na Półwyspie Helskim

Zobacz jak nasi instruktorzy spędzają wolny czas na Półwyspie Helskim.

#makingpeoplesurf
Szkic surfera na wingfoil
Efektywna metodyka i system szkoleniowy, w połączeniu z odpowiednim doborem sprzętu na dany poziomie.
Logo International Surfing Association

Korzystamy z nowoczesnych rozwiązań takich jak komunikacja radiowa instruktora z kursantem.

Jak wygląda kurs wing foil

Kurs wing foil podzielony jest na 3 etapy, w taki sposób żeby szkolenie było jak najbardziej efektywne, a postępy przychodziły szybko. W naszej szkole mamy szeroki wybór sprzętu wing, na każdy poziom zaawansowania, ale też na każdy przedział wagowy. Dobór odpowiedniego sprzętu jest bardzo ważny i znacznie przyśpiesza proces szkolenia. Drugi etap szkolenia jest szczególnie przydatny dla osób, które nie miały wczesniej kontaktu z hydrofoilem.

Etap pierwszy

kontrolowanie winga i pływanie na desce bez podłączonego foila

około 2 godzin

Omówienie zasad bezpieczeństwa, kierunków wiatru i prawa drogi. Przygotowanie sprzętu i pierwsze sterowanie wingiem na lądzie. Zajęcia wing na desce SUP- nauka wstawania na deskę przy jednoczesnej kontroli skrzydła, obracanie winga na głębokiej wodzie, generowanie mocy wingiem. Zajęcia prowadzą do swobodnego pływania prawym i lewym halsem na desce SUP z wykorzystaniem winga.

Etap drugi

zajęcia wake foil za motorówką

około 1-2 godzin

Zajęcia wake foil to świetny trening i najłatwiejsza metoda nauki lewitacji. Lekcja za motorówką szczególnie ważna jest dla osób, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z hydrofoilem. Moment w którym pełna koncentracja skupia się w kierunki deski i foila, bez konieczności kontrolowania skrzydła i czucia wiatru znacznie przyspiesza progres.

Etap trzeci

zajęcia na kompletnym zestawie wing foil

około 2-4 godzin

Ostatni etap to połącznie dwóch poprzednich etapów w całość. Zajęcia skupiają się na nauce generowania mocy wingiem przy jednoczesnym pompowaniu deską, w ten sposób by wejść w lewitacje. Nauka pływania na foilu wraz z kontrolą wynurzenia na prawym i lewym halsie. Nauka zwrotów i zmiany pozycji heelside / toeside.

DLACZEGO WING FOIL W KRÓTKIM CZASIE STAŁ SIĘ BARDZO POPULARNYM SPORTEM?

Wing foil to dynamicznie rozwijający się sport. Swoją popularność zyskuje dzięki temu, że można go uprawiać praktycznie na każdym akwenie i jest bardziej bezpieczny, niż inne sporty wodne. Rosnącej popularności towarzyszą dyskusje i pytania na forach internetowych. Kolejna część naszego poradnika porusza temat doboru sprzętu i podstawowych technik pływania na wing foilu.

Surfer z wingfoil

Gwarancja efektywnego szkolenia

 • Doświadzona kadra instruktorska
 • Niezatłoczone i bezpieczne miejsce szkoleń
 • Stała komunikacja radiowa instruktora z kursantem
 • Szeroki wybór sprzętu w naszej bazie

Skorzystaj z naszych promocji

Dowiedz się więcej

ZAPŁAĆ MNIEJ

Zniżka 10% - do wszystkich rezerwacji online naliczany jest rabat -10%. Do otrzymania rabatu wystarczy nam tylko Twoja rezerwacja i wpłata zaliczki w wysokości 30%.

Termin kursu możesz zmienić nawet 2 dni przed przyjazdem do naszej bazy na kempingu Chałupy 3.

NAJNIŻSZA MOŻLIWA CENA

ZNIŻKA NA REZERWACJE DO KOŃCA MARCA

Zarezerwuj swoje szkolenie przed końcem marca i zapłać 15% mniej! Termin można zmieniać dowolnie, najpóźniej dwa dni przed szkoleniem.

Cennik zajęć grupowych (maksymalnie 2 osoby w grupie)

1 GODZINA

150 ZŁ/OS
Rezerwuj

pakiet5 GODZIN

650 zł/os
Rezerwuj

pakiet8 GODZIN

960 ZŁ/OS
Rezerwuj

Cennik zajęć indywidualnych

1 GODZINA

200 ZŁ/OS
Rezerwuj

pakiet3 GODZINA

540 ZŁ/OS
Rezerwuj

pakiet6 GODZIN

1020 zł/os
Rezerwuj

Bez haczyków

W naszej szkole nie ma haczyków! W cenę wliczone jest wszytsko potrzebne do odbycia kursu wing foil.
Cena zawiera:
 • Wybraną ilość godzin szkolenia wing surf z doświadczonym instuktorem
 • Kompletny sprzęt wing surf
 • Piankę neoprenową na cały okres kursu
 • Łączność radiową z instruktorem
W cenę nie jest wliczone:
 • Motorówka w drugim etapie (koszt to 250 zł/godzina).

Voucherna niewykorzystane godziny

Jeżeli wykupiony pakiet godzin szkoleniowych, z róznych przyczyn nie mógł zostać zrealizowany to dostaniesz od nas voucher, który uprawnia Cię do wykorzystania tych godzin w przyszłości. Voucher jest bezterminowy i może również zostać przekazany innej osobie.
Voucher to również super pomysł na prezent! Możesz go u nas wykupić i wręczyć bliskiej osobie. Voucher jest wydrukowany na ładnym papierze, starannie przez nas wypisany i wysłany na wskazany wcześniej adres.
Kamila Rosik z deską do surfingu

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do nas!

Biuro szkoły - Kamila Rosik

tel: 720 009 000

mail: info@surfpeople.pl

Zobacz również

NAJCZEŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA - FAQ

 • Co jest wliczone w cenę szkolenia?

  W cenę szkolenia wliczony jest cały sprzęt – skrzydło, deska, kask, kamizelka oraz pianka. Cena nie obejmuje kosztów motorówki w przypadku szkolenia z jej użyciem.

 • Czy od razu będę uczył się kontrolować skrzydło na foilu (w lewitacji)?

  Nie. Najpierw musisz nauczyć się kontroli skrzydła na lądzie, potem na desce SUP (Stand Up Paddle Board) i dopiero wtedy będziesz synchronizował posługiwanie się skrzydłem z lewitacją na foilu.

 • Które szkolenie jest bardziej efektywne: indywidualne czy grupowe?

  Pakiet 8 indywidualnych godzin spędzonych z instruktorem odpowiada mniej więcej 10 godzinom zajęć w grupie. Od Ciebie zależy czy wolisz ten czas dzielić ze znajomym i uczyć się podglądając jego błędy, czy mieć zajęcia ze swoim osobistym trenerem, który jest w 100% skoncentrowany na Tobie. W praktyce po 5 godzinach zajęć grupowych dobrze jest się rozdzielić i zamienić pakiet na zajęcia indywidualne. Taki układ jest bardzo efektywny z uwagi na różnice w wadze między kursantami i ich inne tempo nauki oraz progresu.

 • Ile trwa szkolenie wingfoil?

  1 etap to nauka sterowania wingiem (skrzydłem) i trwa ok. 2h – na początku na lądzie a potem na SUPie (Stand Up Paddle Board).

  2 etap to nauka lewitacji na foilu. Przy użyciu motorówki może się udać nawet po 1-2h.

  3 etap to synchronizacja dwóch poprzednich etapów: sterowania skrzydłem z lewitacją na foilu (2-4h).

 • Czy są granice wiekowe dla chcących rozpocząć naukę surfingu?

  Tak, minimalny wiek to 8 lat i waga minimum 35 kg a także umiejętność pływania w razie znalezienia się na głębokiej wodzie. Górnej granicy nie ma 🙂

 • Jak odbywa się rezerwowanie i planowanie zajęć?

  Szkolenie najlepiej zarezerwować wcześniej telefonicznie, mailowo lub przez nasza stronę www. Dzień przed Twoim przyjazdem skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia Twojego programu szkolenia i dokładnych godzin zajęć.

 • Ile czasu przed zajęciami należy pojawić się w bazie?

  W pierwszym dniu szkolenia przyjdź do naszej bazy 20-30 minut wcześniej w celu wypełnienia formularza kursanta oraz uregulowania płatności, a także zapoznania się z naszą szkołą. W kolejnych dniach szkolenia, po załatwieniu “formalności” wystarczy że będziesz w bazie 10-15 minut przed zajęciami w celu dopasowania i ubrania pianki. Spóźnienie kursanta skutkuje krótszą lekcją.

 • Czy można odwołać zajęcia?

  Jeśli nie możesz uczestniczyć w zajęciach daj nam znać odpowiednio wcześnie (najpóźniej 3 godziny przed rozpoczęciem zajęć). Wtedy nie tracisz zaliczki lub wykupionych godzin i jeśli będziemy mieli miejsce, przełożymy Twoje szkolenie na inny dzień.

 • Jak trafić do naszej szkoły?

  Wchodząc na kemping Chałupy 3 przez bramę wjazdową skręć od razu w lewo i przejdź do końca kempingu, na końcu drogi wyłożonej kostką odbij w prawo i kieruj się do plaży i Zatoki Puckiej – przy samej plaży zobaczysz bazę Surf People. Druga, może nawet łatwiejsza droga to po wejściu przez bramę na kemping przejście na wprost w kierunku tawerny i mola, na końcu mola trzeba zejść w lewo na plażę i przejście plażą około 100 metrów na koniec kempingu – po lewej stronie zobaczysz flagi nad naszą bazą.

 • Gdzie szukać zakwaterowania na czas kursu?

  Polecamy zakwaterowanie u nas w bazie, w naszych surf pokojach. Jeżeli nie ma u nas miejsc lub interesuje Cię coś innego to koniecznie sprawdź nasze propozycje noclegowe na Półwyspie Helskim – https://surfpeople.pl/noclegi-chalupy/

 • Gdzie mogę zaparkować samochód?

  W szczycie sezonu parkowanie na terenie kempingu Chałupy 3 jest utrudnione, dlatego polecamy drugą opcję. Zaraz przy wjeździe na nasz kemping znajduje się parking prywatny na którym możesz zostawić swój samochód (jadąc z Władysławowa parking znajduje się około 200 metrów za bramą wjazdową na kemping). Nasi kursanci mają specjalną zniżkę dlatego nie zapomnij dodać, że jesteś z Surf People.

 • Czy muszę pływać na kajcie by rozpocząć naukę wingfoila?

  Nie. Zamiast latawca posługujesz się skrzydłem dlatego nie potrzebujesz umiejętności kitesurfingowych. Jednak “obycie z wiatrem” jak najbardziej ułatwi Ci naukę wingfoila.

 • Czy muszę pływać na foilu by rozpocząć naukę wingfoila?

  Nie. Kurs wingfoila obejmuje także naukę lewitacji na foilu. Polecamy opcję z użyciem motorówki, która jest znacznie szybsza i efektywniejsza.

 • Ile osób jest w grupie?

  Minimum 2 osoby, maksimum 3 osoby. Jednak 3 osobowa grupa jest tylko na specjalne prośby, wszystskie nasze ceny dotyczą zajęć w grupach dwuosobowych.

 • Czy powinienem rozważyć zakup własnego sprzętu przed kursem?

  Po jakimś czasie na pewno. Jednak na początku swojej przygody z wingfoilem warto sprawdzić czy to sport dla Ciebie i czy chcesz w niego zainwestować. Po ukończonym kursie nasi instruktorzy odpowiednio doradzą i pomogą wybrać właściwy sprzęt. Polecamy natomiast zakup własnej pianki, którą można wykorzystać również do innych sportów wodnych. Masz wtedy pewność, że będzie dla Ciebie idealna, wygodna i sucha. Dla kursantów mamy zniżkę -10% na zakup pianki w naszym sklepie www.kiteoffer.com – o szczegóły najlepiej zapytać w biurze szkoły.

 • Co muszę zabrać ze sobą na szkolenie?

  Klapki, ręcznik i strój kąpielowy. Piankę i sprzęt dostaniesz od nas. Jak masz swoją prywatną piankę, weź ją ze sobą. Jak masz swój prywatny sprzęt i chcesz się uczyć na nim otrzymasz od nas rabat -15% na cenę kursu.

 • Czy można umówić się na zajęcia na miejscu w bazie?

  Możesz spróbować umówić się na miejscu ale nie gwarantujemy, że będziemy mieć miejsca na zajęcia tego samego dnia. Najlepiej zadzwonić lub napisać do nas dwa dni wcześniej i zarezerwować swoje szkolenie, odebrać zniżkę -10% za rezerwacje online oraz mieć pewność, że będzie dla Ciebie instruktor, który odpowiednio zaplanuje Twoje szkolenie w najbardziej sprzyjających warunkach.

 • Kiedy i w jaki sposób należy zapłacić za zajęcia?

  W celu rezerwacji kursu wymagana jest 30% zaliczka, wpłacona online lub osobiście w bazie Surf People. Reszta kwoty za wybrane szkolenie również może być zapłacona online lub osobiście gotówką w bazie, najpóźniej w dzień przed pierwszymi zajęciami

 • Co jeśli warunki atmosferyczne nie pozwalają na przeprowadzenie zajęć?

  Jeśli warunki są niesprzyjające i jesteśmy zmuszeni odwołać zajęcia, to Twoje godziny nie przepadają a my umawiamy Cię na pierwsze możliwy termin. Jeśli nie możesz odbyć szkolenia w inny dzień lub o innej godzinie, wtedy dostajesz od nas voucher z niewykorzystanymi godzinami, który możesz użyć w naszej szkole, bez terminu ważności.

 • Co jeśli nie wykorzystam wszystkich godzin z pakietu?

  Wtedy otrzymujesz od nas voucher, który możesz użyć w dowolnie wybranym przez Ciebie terminie, bez okresu ważności. Koniecznie zarezerwuj sobie miejsce przed planowanym przyjazdem.

 • Czy wykupując pakiet muszę zaplanować wszystkie zajęcia?

  Nie, to od Ciebie zależy jak chcesz zaplanować swoje szkolenie. Jednak polecamy systematyczność dla lepszych efektów i w pełni wykorzystania swojego czasu nad morzem. Kolejne zajęcia można umówić w biurze po zakończonym szkoleniu.

Nauka wing foil

Wing foil to kolejny sport wodny, który w najbliższych latach może okazać się prawdziwym hitem wśród fanów tego typu dyscyplin. Sport ten stanowi swego rodzaju połączenie cech charakterystycznych dla kitesurfingu, windsurfingu i hydrofoila. Brzmi ciekawie? Wing kite foil to naprawdę ekscytująca dyscyplina, którą można uprawiać praktycznie na każdego rodzaju akwenach wodnych. Dlatego w Surf People zdecydowaliśmy się nieco wam ją przybliżyć, organizując profesjonalne szkolenia na temat tego sportu.

Wing foil – najważniejsze zalety

Wing kite foil cieszy się bardzo szybko rosnącym zainteresowaniem, gdyż sport ten daje nam naprawdę sporo możliwości. Przede wszystkim pozwala nam pływać na różnych akwenach wodnych, od jezior po oceany. Wystarczy już niewielki wiatr, nawet nierówny i szkwalisty, aby deska została wprawiona w lewitację. Co bardzo istotne nauka wing foila jest też stosunkowo prosta, dlatego powinien poradzić sobie z nim każdy, w tym również dzieci. Jest to też świetny sport pod względem bezpieczeństwa, gdyż przy zbyt silnym wietrze możemy zupełnie odpuścić winga, natomiast przy braku wiatru bez problemu dopłyniemy do brzegu na wypornej desce.

Nauka pływania na wing kite foil

Szkolenie zaczyna się już na lądzie, gdzie wykorzystuje się deskorolki z ruchomym przednim trakiem. Doskonale sprawdza się więc w tym przypadku chociażby Smoothstar. Dzięki niej możemy spokojnie nabyć najważniejsze umiejętności potrzebne do operowania wingiem, takie jak dodawanie mocy, odpuszczanie, czy zwroty z wiatrem albo na wiatr. Następnie możemy spróbować naszych sił na SUP’ie, ale jeśli czujemy się już dość pewnie spokojnie można pominąć ten krok i zdecydować się na deskę przeznaczoną do wing foila.

Surf People – profesjonalne szkolenie wing foil

Szczerze mówiąc sami byliśmy dość powściągliwi w stosunku do tej nieco dziwnej dyscypliny będącej mieszanką różnych sportów. Wystarczy jednak wejść do wody z tym niezwykłym sprzętem, aby przekonać się, ile frajdy może dawać wing foil. Dlatego nasi instruktorzy zdobyli niezbędną wiedzę i umiejętności, które pozwalają im teraz szkolić kolejnych śmiałków, gotowych na przeżycie fantastycznej przygody. Z Surf People możesz liczyć na profesjonalny kurs z wykorzystaniem najwyższej jakości sprzętu

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami

  wsparcie

  Fone
  Manera
  Softech
  FCS
  Surf Inc.