fbpx

Skontaktuj się z nami:

Sklep

730 200 293
kuba@kiteoffer.com

Lokalizacja:

Starowiejska 36, 84-120 Władysławowo

Sklep otwarty będzie od 30 kwietnia do 20 września.

Szkoła

720 009 000
info@surfpeople.pl

Lokalizacja:

Kemping Chałupy 3

Szkoła otwarta jest od 30 kwietnia do 25 września.

Surfco Kompała Jakub Kulczyński Bartosz spółka cywilna

Szymały 3

42-600 Tarnowskie Góry

NIP 6452554088

kitesurfing nauka

Kitesurfing nauka i szkolenie dla początkujących

Szkolenie zajmuje tylko kilka dni

Robimy to od ponad 20 lat -

możesz nam zaufać!

Prowadzimy kursy kitesurfingu na każdym poziomie zaawansowania. Nasi instruktorzy posiadają uprawnienia PZKite – Polskiego Związku Kitesurfingu oraz IKO – International Kitesurfing Organization. Przed rozpoczęciem każdego sezonu cała nasza kadra instruktorska prowadzi pokazowe kursy, aby podzielić się swoim doświadczeniem i umożliwić kierownikom wyszkolenia wprowadzenie ewentualnych korekt merytorycznych lub metodycznych. Korzystamy z najnowszego sprzętu i nowych technologii, w celu prowadzenia jak najbardziej efektywnych i bezpiecznych szkoleń.

Instruktor podczas pracy

DLACZEGO KITESURFING NA PÓŁWYSPIE HELSKIM JEST TAK POPULARNY?

Kitesurfing to zadziwiająco popularna aktywność sportowa w Polsce. Mogłoby się wydawać, że temperatury sprzyjające jej uprawianiu są domeną tropików. Tymczasem nad Bałtykiem swoje miejsce znalazła jedna z największych europejskich społeczności „surferskich”. W poniższym tekście przyjrzymy się dlaczego kitesurfing jest u nas tak popularny oraz jakie niesie za sobą korzyści.

Czytaj więcej

Przygotuj się do pierwszych zajęć

#Kitew60sekund

Wejdź do naszego świata

Logo Polskiego Związku Kiteboardingu
Jesteśmy licencjonowaną szkołą i szkolimy w oparciu o wytyczne Polskiego Związku Kitesurfingu.
Logo International Surfing Association

Korzystamy z nowoczesnych rozwiązań takich jak komunikacja radiowa instruktora z kursantem.

Jak wygląda kurs kitesurfingu

dla osób początkujących

Kurs kite dla osób początkujących podzielony jest na 4 etapy. Każdy z etapów trwa mniej więcej 5 godzin szkoleniowych. Podany czas jest przybliżony, ponieważ ilość godzin potrzebnych do opanowania wszystkich elementów na danym etapie różni się w zależności od predyspozycji danej osoby. Jednym zajmie to mniej, a innym trochę więcej czasu. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z kitesurfingiem i chcesz poczuć frajdę, którą daje ten sport, wybierz indywidualny kurs 8-godzinny lub 12-godzinny kurs grupowy. Jest to średni czas szkolenia, którego potrzebują nasi kursanci, żeby pływać na desce w obu kierunkach oraz uzyskać pełną samodzielność na wodzie.

Poziom pierwszy IKO/PZKITE I

4 - 5 godzin

Omówienie kierunków wiatru oraz teorii okna wiatrowego, rozkładanie oraz zwijanie sprzętu kitesurfingowego, budowa sprzętu kite, zasady bezpieczeństwa wraz z użyciem systemów bezpieczeństwa, podstawy Kitesurfingowego Prawa Drogi, asekurowanie przy startowaniu i lądowaniu latawca, nauka podstaw pracy latawcem na latawcu treningowym. Podstawy pracy latawcem pompowanym w wodzie, a także body dragi.

Kończąc ten etap:

Poziom drugi IKO/PZKite II

Około 5 godzin

Startowanie latawca z pomocą asystenta, praca w wodzie z latawcem pompowanym, body dragi z deską. Zakładanie deski w wodzie oraz utrzymywanie pozycji startowej. Umiejętność startu oraz przepłynięcia krótkiego dystansu na desce w obu kierunkach. Omówienie systemu bezpieczeństwa w wodzie wraz z użyciem systemów bezpieczeństwa w praktyce, awaryjne zwijanie latawca w wodzie, a także lądowanie i startowanie latawca w wodzie.

Kończąc ten etap:

Poziom trzeci IKO/PZKite III

około 5 godzin

Samodzielne startowanie i lądowanie latawca. Umiejętność utrzymywania prawidłowej pozycji ciała podczas pływania wraz z ostrym płynięciem na wiatr. Wykonywanie zwrotów oraz nabierania wysokości. Nauka radzenia sobie na głębokiej wodzie oraz różnych możliwości organizacji ruchu na wodzie.

Kończąc ten etap:

Poziom drugi IKO/PZKite II

Około 5 godzin

Startowanie latawca z pomocą asystenta, praca w wodzie z latawcem pompowanym, body dragi z deską. Zakładanie deski w wodzie oraz utrzymywanie pozycji startowej. Umiejętność startu oraz przepłynięcia krótkiego dystansu na desce w obu kierunkach. Omówienie systemu bezpieczeństwa w wodzie wraz z użyciem systemów bezpieczeństwa w praktyce, awaryjne zwijanie latawca w wodzie, a także lądowanie i startowanie latawca w wodzie.

Kończąc ten etap:

Na jakim poziomie zakończyć szkolenie kite?

Bardzo dużo kursantów wraca do nas w kolejnych sezonach, żeby kontynuować swoją naukę. Część z Was tylko do poziomu pełnej samodzielności i pływania pod wiatr, ale z roku na rok jest co razu większa grupa osób, która regularnie podnosi swój poziom z instruktorem niezależnie od swojego poziomu. Takie zajęcia traktowane są bardziej jak trening i podnoszą Wasze umiejętności na wodzie w znacznie krótszym czasie.

Surfer

Gwarancja efektywnego i bezpiecznego szkolenia

 • Doświadczona kadra instruktorska
 • Niezatłoczone i bezpieczne miejsce szkoleń
 • Stała komunikacja radiowa instruktora z kursantem - od poziomu startu z deską
 • Karta kursanta

Karta Kursanta

Każdy etap szkoleniowy jest podsumowany szczegółowym opisem, który zapisujemy w karcie kursanta. Dzięki temu zawsze masz możliwość sprawdzenia na jakim poziomie został zakończony kurs i nad czym warto jeszcze popracować.

Skorzystaj z naszych promocji

Dowiedz się więcej

ZAPŁAĆ MNIEJ

Zniżka 10% - do wszystkich rezerwacji online naliczany jest rabat -10%. Do otrzymania rabatu wystarczy nam tylko Twoja rezerwacja i wpłata zaliczki w wysokości 30%. Termin kursu możesz zmienić nawet 2 dni przed przyjazdem do naszej bazy na kempingu Chałupy 3.

Mozna łączyć

DARMOWY NOCLEG

W miesiącach maj, czerwiec (tylko wybrane dni*) i wrzesień oferujemy bezpłatny nocleg do kursów KITE za minimum 1000 zł. Oferta dotyczy noclegu na 6 nocy lub mniej, dla jednej osoby w naszych pokojach w bazie Surf People na kempingu Chałupy 3.

NAJNIŻSZA MOŻLIWA CENA

ZNIŻKA NA REZERWACJE DO KOŃCA MARCA

Zarezerwuj swoje szkolenie przed końcem marca i zapłać 15% mniej! Termin można zmieniać dowolnie, najpóźniej dwa dni przed szkoleniem.

Cennik zajęć grupowych

1 GODZINA

150 ZŁ/OS
Rezerwuj

pakiet5 GODZIN

650 ZŁ/OS
Rezerwuj

pakiet10 GODZIN

1200 zł/os
Rezerwuj

pakiet15 GODZIN

1650 ZŁ/OS
Rezerwuj

Cennik zajęć indywidualnych

1 GODZINA

200 ZŁ/OS
Rezerwuj

pakiet4 GODZIN

720 ZŁ/OS
Rezerwuj

pakiet8 GODZIN

1360 zł/os
Rezerwuj

pakiet12 GODZINA

1920 ZŁ/OS
Rezerwuj

Bez haczyków

W naszej szkole nie ma haczyków! W cenę zajęć wliczone jest wszystko potrzebne do odbycia kursu kitesurfingowego.
Cena zawiera:
 • Wybraną ilość godzin szkolenia kitesurfingowego z doświadczonym instruktorem
 • Kompletny sprzęt kitesurfingowy
 • Piankę neoprenową na cały okres kursu
 • Kartę kursanta prowadzona przez instruktora
 • Łączność radiową z instruktorem od poziomu startów na desce

Voucherna niewykorzystane godziny

Jeżeli wykupiony pakiet godzin szkoleniowych, z róznych przyczyn nie mógł zostać zrealizowany to dostaniesz od nas voucher, który uprawnia Cię do wykorzystania tych godzin w przyszłości. Voucher jest bezterminowy i może również zostać przekazany innej osobie.
Voucher to również super pomysł na prezent! Możesz go u nas wykupić i wręczyć bliskiej osobie. Voucher jest wydrukowany na ładnym papierze, starannie przez nas wypisany i wysłany na wskazany wcześniej adres.
Kamila Rosik z deską do surfingu

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do nas!

Biuro szkoły - Kamila Rosik

tel: 720 009 000

mail: info@surfpeople.pl

Zobacz również

NAJCZEŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA - FAQ

 • Ile godzin zajęć muszę wypływać by być samodzielnym kitesurferem (bez instruktora) i móc wypożyczać sprzęt?

  Średnio kursant potrzebuje 8-10h szkolenia by sprawnie i bezpiecznie posługiwać się latawcem oraz pływać w prawo i lewo (czyli ma ukończone IKO1 i IKO 2/ PZKite I i PZKite II).

 • Które szkolenie jest bardziej efektywne: indywidualne czy grupowe?

  8h indywidualnych zajęć odpowiada 10h zajęć w grupie. Od Ciebie zależy czy wolisz ten czas dzielić ze znajomym i uczyć się na jego błędach, czy mieć zajęcia ze swoim osobistym trenerem, który jest w 100% skoncentrowany na Tobie. W praktyce po 5h grupowych dobrze się rozdzielić i wziąć zajęcia indywidualne z uwagi na różnice w wadze między kursantami i ich inne tempo nauki i progresu.

 • Czy powinienem rozważyć zakup własnego sprzętu?

  Po jakimś czasie na pewno. Jednak na początku swojej przygody z kite’em zobacz czy to sport dla Ciebie i czy chcesz w niego zainwestować. Jak najbardziej za to polecamy zakup pianki. Masz wtedy pewność, że będzie dla Ciebie idealna, wygodna i sucha. Dla naszych kursantów mamy zniżkę -20% na zakup pianki w naszym sklepie https://www.kiteoffer.com

 • Co jest wliczone w cenę szkolenia?

  W cenę szkolenia wliczony jest cały sprzęt (latawiec, deska, trapez) oraz pianka. Cena nie obejmuje kosztów motorówki, w przypadku transportu na Mewią Rewę i szkolenia z jej użyciem.

 • Co się stanie jeśli nie odwołam zajęć odpowiednio wcześnie lub się na nich nie pojawię?

  W takim przypadku traktujemy zajęcia tak jakby się odbyły i odejmujemy czas ich trwania od wykupionego pakietu. W przypadku wpłacenia tylko zaliczki, ta przepada.

 • Co jeśli warunki atmosferyczne nie pozwalają na przeprowadzenie zajęć?

  Jeśli warunki są niesprzyjające i jesteśmy zmuszeni odwołać Twoje zajęcia, Twoje godziny nie przepadają a my umawiamy Cię na pierwsze możliwy termin. Jeśli nie możesz odbyć szkolenia w inny dzień lub o innej godzinie, wtedy dostajesz od nas voucher z niewykorzystanymi godzinami, który możesz użyć w naszej szkole, bez terminu ważności.

 • Co jeśli nie wykorzystam wszystkich godzin z pakietu?

  Wtedy otrzymujesz od nas voucher, który możesz użyć w dowolnie wybranym przez Ciebie terminie, bez okresu ważności. Koniecznie zarezerwuj sobie miejsce przez planowanym przyjazdem.

 • Na jak wcześnie przed zajęciami powinienem pojawić się w bazie?

  W pierwszym dniu szkolenia przyjdź do naszej bazy 20-30 minut wcześniej w celu wypełnienia formularza kursanta oraz uregulowania płatności, a także zapoznania się z naszą szkołą i umówienia się na kolejne zajęcia! W kolejnych dniach szkolenia, po załatwieniu “formalności” wystarczy być w bazie 10-15 minut przed zajęciami w celu dopasowania i ubrania pianki.

 • Gdzie mogę zamieszkać na czas kursu?

  Polecamy zakwaterowanie u nas w bazie, w naszym surf hostelu. Jeśli nie ma u nas miejsc lub interesuje Cię coś innego odsyłamy do naszej strony z propozycjami noclegu w pobliżu szkoły Surf People: https://surfpeople.pl/noclegi-chalupy/

 • Jak dojść do naszej szkoły?

  Wchodzą na kemping przez bramę wjazdową idź w lewo, do końca kempingu i jak się skończy droga kostkowa odbij w prawo i idź w stronę zatoki. 10 metrów od plaży i zatoki znajduje się nasza szkoła i baza Surf People.

 • W ile dni ukończę podstawowy kurs? (IKO1 i IKO 2/ PZKite I i PZKite II)

  Kurs podstawowy (IKO1 i IKO 2/ PZKite I i PZKite II) trwa około 8h. Pierwsze 2h to teoria i zajęcia z małym latawcem, do których nie potrzebujesz dużo wiatru. Kolejne zajęcia odbywają się gdy wiatr wieje min. 10-12 węzłów. W ciągu jednego wietrznego dnia możesz zrealizować nawet 4h szkolenia – 2h rano i 2h po południu. Przy sprzyjającym wietrze kurs podstawowy (8h) możesz skończyć w 2 wietrzne dni jednak optymalny czas na taki kurs to około 3-4 dni z wiatrem.

 • Czy są granice wiekowe dla chcących rozpocząć naukę kite’a?

  Nie. Jedyne co jest wymagane to waga powyżej 35 kg i umiejętność pływania wpław.

 • Ile osób jest w grupie?

  Min. 2 osoby, max. 3 osoby.

 • Czy można odwołać zajęcia?

  Jeśli nie możesz uczestniczyć w zajęciach daj nam znać odpowiednio wcześnie (najpóźniej dzień wcześniej do godz. 18). Wtedy nie tracisz zaliczki lub wykupionych godzin i jeśli będziemy mieli miejsce, przełożymy Twoje szkolenie na inny dzień.

 • Czy można umówić się na zajęcia na miejscu?

  Możesz spróbować umówić się na miejscu ale nie gwarantujemy, że będziemy mieć miejsca na zajęcia tego samego dnia. Najlepiej zadzwonić lub napisać do nas dwa dni wcześniej i zarezerwować swoje szkolenie oraz:

  dostać zniżkę -10% za rezerwacje online
  mieć pewność, że będzie dla Ciebie instruktor
  zaplanować szkolenie według Twoich preferencji i najbardziej sprzyjających warunków

 • Czy biorąc pakiet muszę brać zajęcia ciągiem, dzień po dniu?

  Nie, to od Ciebie zależy jak chcesz zaplanować swoje szkolenie. Jednak polecamy systematyczność dla lepszych efektów i w pełni wykorzystania swojego czasu nad morzem 🙂

 • Jak wygląda umawianie się i planowanie zajęć?

  Po zarezerwowaniu kursu (telefonicznie, mailowo lub przez stronę www), dzień przed Twoim przyjazdem kontaktujemy się z Tobą by ustalić Twój program szkolenia i dokładne godziny zajęć.

 • Kiedy i jak mam zapłacić za zajęcia?

  W celu rezerwacji kursu wymagana jest 30% zaliczka, wpłacona online lub osobiście w bazie Surf People. Reszta kwoty za wybrane szkolenie również może być zapłacona online lub osobiście gotówką w bazie, najpóźniej w dzień przed pierwszymi zajęciami.

 • Gdzie mogę zaparkować samochód?

  Zaraz przy wjeździe na nasz kemping znajduje się parking prywatny na którym możesz zostawić swój samochód. Nasi kursanci mają specjalną zniżkę dlatego nie zapomnij dodać, że jesteś od Surf People.  (jadąc z Władysławowa: mijasz bramę wjazdową na  kemping po prawej stronie, jedziesz 100 metrów prosto i po lewej stronie jest parking). W szczycie sezonu parkowanie na terenie kempingu Chałupy 3 jest utrudnione, dlatego polecamy tę opcję. 

 • Co muszę wziąć ze sobą na szkolenie?

  Klapki, ręcznik i strój kąpielowy. Piankę i sprzęt dostaniesz od nas. Jak masz swoją prywatną piankę, weź ją ze sobą. Jak masz swój prywatny sprzęt i chcesz się uczyć na nim otrzymasz od nas rabat -15% na cenę kursu.

Kitesurfing dla początkujących

Kitesurfing, który często jest opisywany po prostu jako surfing z latawcem to emocjonujący i coraz popularniejszy sport wodny. Co bardzo ważne, aby odbyć profesjonalny kurs kitesurfingu nie trzeba wcale planować wyprawy zagranicznej. Dzięki szkole Surf People możesz nauczyć się podstaw tej niezwykłej dyscypliny na Helu pod okiem doświadczonych instruktorów, dzięki którym pokochasz kitesurfing. Chałupy 3 – czekamy na Ciebie właśnie pod tym adresem, więc pakuj walizki i spędź swój urlop w aktywny sposób.

Kitesurfing – nauka dla początkujących

Wbrew pozorom nauka kitesurfingu nie jest wcale taka trudna. Sport ten wymaga przeciętnej sprawności fizycznej i jest przeznaczony tak naprawdę dla osób w każdym przedziale wiekowym. Jeśli więc chodzi o kitesurfing dzieci i osoby starsze mogą z powodzeniem uczestniczyć w szkoleniach organizowanych przez Surf People. W większości przypadków wystarczy kilka dni, aby zdobyć najważniejsze umiejętności pozwalające kursantom czerpać przyjemność z tego, że uprawiają kitesurfing.

Jeśli zdecydujesz się na kitesurfing na Helu nauka w szkole Surf People zaczyna się od wprowadzenia kursanta w tajniki tego wyjątkowego sportu. Krok po kroku zapoznajemy was z zasadami bezpieczeństwa, budową sprzętu oraz podstawami posługiwania się nim w taki sposób, aby wycisnąć z wiatru jak najwięcej. Zdobycie tej wiedzy pozwala naszym kursantom lepiej radzić sobie w wodzie, gdy zdobywają kolejne umiejętności na najnowocześniejszym sprzęci i pod okiem profesjonalistów z doświadczeniem.

Surf People – profesjonalna nauka kitesurfingu

W przypadku takiego sportu jak kitesurfing nauka podstaw nie musi trwać długo. Tak naprawdę wystarczy już kilka dni szkolenia, aby nauczyć się najważniejszych zasad, pod warunkiem, że znajdziemy się pod opieką odpowiednich osób. Dlatego Surf People tworzą najlepsi instruktorzy, posiadający ogromną wiedzę (nieustannie poszerzaną) i wieloletnie doświadczenie. Chcemy, aby dla wszystkich osób wybierających nasze szkolenia, kitesurfing stał się fantastyczną przygodą i ekscytującą aktywnością, która przyniesie im mnóstwo frajdy.

Dbamy również o najwyższej jakości sprzęt dla wszystkich osób trenujące pod naszym okiem kitesurfing na Helu. Kurs oferowany przez Surf People ma przecież zapewnić im najlepsze możliwe warunki do uprawiania tego sportu. Dlatego co roku wymieniamy wyposażenie, z którego korzystają nasi kursanci. Profesjonalne deski, pianki, kaski i kamizelki asekuracyjne pozwalają im swobodnie nabywać nowe umiejętności, zapewniając im jednocześnie maksimum bezpieczeństwa. Chcemy też, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z możliwości, jakie daje im nasz kurs kitesurfingu. Cena za takie szkolenie nie jest więc wygórowana.

Kitesurfing na Helu – nauka w doskonałych warunkach

Chcemy, by nasz kurs gwarantował wam możliwie najbardziej efektywne szkolenie. Kitesurfing na Helu z Surf People ma oczywiście dawać kursantom mnóstwo frajdy, ale najistotniejsze jest to, aby przekazać wam maksimum wiedzy i ważnych wskazówek, które pozwolą wam wyszlifować nabyte umiejętności. Dlatego podczas lekcji korzystamy z bezprzewodowych intercomów, dzięki którym komunikacja pomiędzy kursantem a instruktorem jest łatwiejsza. Co więcej, szkolenie odbywa się w bezpiecznym miejscu z piaszczystym dnem i wydzieloną, dużą strefą dla kitesurferów.

Nie mamy żadnych wątpliwości, że nauka kitesurfingu z ekipą Surf People będzie doskonałym wyborem. Dbamy o to, aby każdy z naszych kursantów był zadowolony, zdobywając jak najwięcej umiejętności w ciągu kilku dni. W przypadku takiej dyscypliny jak kitesurfing, cena za kurs zależy od tego, na jaki pakiet się zdecydujesz. Im więcej godzin wykupisz, tym niższy koszt szkolenia.

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami

  wsparcie

  Fone
  Manera
  Softech
  FCS
  Surf Inc.