fbpx

Skontaktuj się z nami:

Szkoła

 
+48 720 009 000
info@surfpeople.pl

Lokalizacja:

Kemping Chałupy 3

Szkoła otwarta jest od 30 kwietnia do 20 września.

Sklep Surf People 

 
+48 720 004 000
sklep@surfpeople.pl

Lokalizacja:

Starowiejska 36, 84-120 Władysławowo

Sklep otwarty jest od 30 kwietnia do 20 września.

Surfco Kompała Jakub Kulczyński Bartosz spółka cywilna

Szymały 3

42-600 Tarnowskie Góry

NIP 6452554088

Pianka neoprenowa Manera, czyli 100% wygody i komfortu


Kategoria: Porady, Sprzęt,

niedziela, 20 stycznia, 2019 share icon

Autor: Surf PeopleScaleWidthWyIxMjAwIl0 AX0I6457 2 1104x621 1

Pianki neoprenowe Manera, z roku na rok zdobywają uznanie co raz większej grupy wodniaków – osób które uprawiaja sporty wodne. Kluczem do sukcesu okazała się dbałość o szczegóły, jakość i wygodę. W kolekcji pianek na przyszły rok pojawiło się sporo zmian : nowe materiały, nowe akcesoria neoprenowe. i nowa pianka neoprenowa – Seafarer.

Manera głośno debiutuje na rynku SURF

Od niedawna pianki neoprenowe Manera są również dobrze znane w środowisku surf, między innymi właśnie za wysoką jakość produktów, jedne z najcieplejszych pianek(magma) oraz produkcję w technologii 3D. A podobno nikt nie ceni sobie bardziej wygody i komfortu od surf’erów ?

Galerie Neoprene Seafarer 43 L
Nowa pianka w kolekcji Manera

Renomowany(i największy) magazyn surfingowy Stab zachwyca się piankami. Model X10D trafił nawet do 5 produktów rekomendowanych przez STAB.

Garnitur uszyty na miarę – technologia 3D w produkcji pianek neoprenowych

Na rynku sporo osób nie docenia technologii 3d.. a w zasadzie to tylko te które nie miały pianki Manera na sobie. Każdy kto korzysta z tych pianek dokładnie wie że ma to duże znaczenie. Wrażenie jest takie jakby pianka była uszyta dokładnie dla Ciebie, wszędzie idealnie przylega i czujesz się w niej po prostu dobrze.

neoprene technos 3D Designed

Jak wygląda proces produkcyjny w technologii 3D? Wszystko zaczyna się od projektu 3D we Francji, to tam powstaje cały zarys i projekt pianki. Następnie specjalny program przenosi wszystkie wymiary i dokładny obrys każdego cięcia na projekt 2D. W takiej wersji projekt pianki trafia do fabryki, gdzie jest wycinana i zszywana.

Pianka neoprenowa Magma – nowe materiały w najcieplejszej piance

Galerie Neoprene magma 543 L

Dlaczego pianka neoprenowa Manera Magma + jest najcieplejszym modelem w całej kolekcji? Wykonana jest z najlepszych materiałów na rynku. Nowa wewnętrzna warstwa Magma Fleece + oprócz tego że działa jak izolator i docieplenie, jest też wyjątkowo rozciągliwa. Kolejną ważną cechą nowego materiału jest bardzo szybkie wysychanie(30 % szybciej od poprzedniej wersji i konkurencyjnych pianek) i niższa waga. Magma Fleece + jest najcieplejszym dostępnym materiałem na rynku. Jeżeli planujesz pływać w Polsce wiosną, jesienią i zimą to jest to właściwy wybór i na pewno się nie zawiedziesz.

Galerie Neoprene magma 543 G
Galerie Neoprene magma 543 F
Galerie Neoprene magma 543 E
Galerie Neoprene magma hooded 543 I

Pianka neoprenowa Magma dostępna jest w kilku wersjach:

Damskie

 • 5/4/3 mm
 • 4/3 mm

Męskie

 • 5/4/3 mm Hooded
 • 5/4/3 mm
 • 4/3 mm

Pianka neoprenowa X10D – najpopularniejsza i najbardziej rozciągliwa pianka w całej kolekcji

Kolejnym modelem jest najpopularniejsza pianka do surfingu w kolekcji Manera – X10D, która wyróżnia się materiałem Triplex X10D. W skład triplexu wchodzą trzy warstwy materiału. Pierwsza warstwa, zewnętrzna – Refleks Skin, jest bardzo odporna i ma funkcję ochronną. Druga warstwa, środkowa – AirFoam Neoprene, jest również bardzo wytrzymała i jest odpowiedzialna za jak najlepszą izolację. Trzecia warstwa, najważniejsza – X10D Fleece Plus, to bardzo przyjemny dla ciała materiał i najlepsza bariera przed chłodnym powietrzem.

Galerie Neoprene X10D 543 K

Materiał X10D Fleece Plus jest zbudowany z tysiąca małych pętelek, które docieplają i dodatkowo szybko schną, dzięki dużej powierzchni parowania. Ogromną zaletą tego materiału jest również jego waga i bardzo duża rozciągliwość. Materiał X10D Fleece Plus jest o 22% lżejszy od normalnego jerseyu.

Słysząc ‚Pianka X10D’ pierwsze co przychodzi nam do głowy to ‚niska waga i wysoka rozciągliwość. Zdecydowanie jest to nasza ulubiona pianka z całej kolekcji

Galerie Neoprene X10D 43 G
Galerie Neoprene X10D 543 I

Seafarer to nowość w kolekcji i najlepszy stosunek jakości oraz wygody do ceny

Team Manera jest przekonany że to będzie najlepiej sprzedająca się pianka, nowy model – Seafarer. Ten model, jak wszystkie pianki Manera, został wykonany w technologii 3D. Trzy najważniejsze założenia projektantów tej pianki to prostota, komfort i wytrzymałość. Seafarer został wykonany z materiału Triplex Seafarer, który składa się z trzech warstw, podobnie jak pianka X10D. Pierwsza, zewnętrzna – Refleks Skin, jest bardzo wytrzymała i ma funkcję ochronną. Druga, środkowa – AirFoam Neoprene, odpowiedzialna jest za izolację. Trzecia warstwa, wewnętrzna to X10D Jersey, bardzo lekki, przyjemny w dotyku i rozciągliwy materiał. Na plecach znajduje się panel materiału X10D Fleece Plus, który dodatkowo dociepla najbardziej narażone na wychłodzenie miejsce.

Galerie Neoprene women Seafarer 53 B
Najlepszy stosunek komfortu i wygody do ceny, w piankach neoprenowych.

Najlepszy stosunek komfortu i wygody do ceny, w piankach neoprenowych.

Ubierając piankę Seafarer za każdym razem sprawdzamy czy to na pewno jest grubość 4/3 – wrażenia są takie jakby ktoś próbował nas oszukać i zamiast 3/2 mm, napisał 4/3 mm.. Jednocześnie zapewnia komfort termiczny jak najlepsze pianki o grubości 4/3 mm. Seafarer to najlepszy stosunek jakości i komfortu do ceny.

Galerie Neoprene women Seafarer 53 J
Galerie Neoprene women Seafarer 53 L
Galerie Neoprene women Seafarer 53 J 1
Galerie Neoprene Seafarer 43 O

Pianka neoprenowa Seafarer dostępna jest w kilku wersjach

Damskie

 • Frontzip:
  • 5/3 mm
  • 4/3 mm
  • 3/2 mm short legs
 • Backzip:
  • 5/3 mm

Męskie

 • Frontzip
  • 5/3 mm
  • 4/3 mm
  • 3/2 mm
  • 3/2 mm short legs
  • 2/2 mm short arms
 • Backzip
  • 5/3 mm

Kolekcja pianek Manera, teraz jest jeszcze lepsza, o czym przekonaliśmy się już w tym sezonie. Na początku roku otrzymaliśmy małą paczkę z samplami Manera 2021, a że kilka osób z naszego team’u pasuje do samplowych rozmiarów to załapaliśmy się na produkty z przyszłości ?

Pełną kolekcję pianek neoprenowych Manera możecie znaleźć już w naszym sklepie SurfPeople. Zapraszamy także do naszej szkółki SurfPeople w której nauczycie się jak rozpocząć przygodę z surfingiem i kitesurfingiem.

Zobacz również

Ikona Surf People

Sklep

Kitesurfing - szkoła kitesurfingu
Ikona Surf People

Szkoła