fbpx

Skontaktuj się z nami:

Szkoła

 
+48 720 009 000
info@surfpeople.pl

Lokalizacja:

Kemping Chałupy 3

Szkoła otwarta jest od 30 kwietnia do 20 września.

Sklep Surf People 

 
+48 720 004 000
sklep@surfpeople.pl

Lokalizacja:

Starowiejska 36, 84-120 Władysławowo

Sklep otwarty jest od 30 kwietnia do 20 września.

Surfco Kompała Jakub Kulczyński Bartosz spółka cywilna

Szymały 3

42-600 Tarnowskie Góry

NIP 6452554088

Wing Safari Egipt: 10 powodów dla których warto pojechać na wingsafari


Kategoria: Szkolenia Wing Foil, Wing,

środa, 29 marca, 2023 share icon

Autor: Kuba KompałaW tym roku po raz kolejny wracamy na nasz flagowy wyjazd wingsafari w Egipcie. Unikatowy wyjazd, gdzie pływamy po bezludnych wyspach Morza Czerwonego i szukamy najlepszych spotów w kameralnym towarzystwie. Z sezonu na sezon proporcje pomiędzy osobami pływającymi na kitesurfingu i wingfoilu zmieniają się, a my od samego początku rozwoju wingfoila dostrzegliśmy olbrzymi potencjał jaki mamy do wykorzystania podczas wcześniejszych wyjazdów kitesurfingowych w Egipcie. W tym artykule znajdziecie 10 powodów dlaczego to właśnie wingsafari jest najlepszym wyjazdem wing foil.

1 – Pływanie wokół jachtu i idealne warunki do pierwszych kroków w wing foilu

Cumujemy jachtem nieopodal bezludnych wysepek, na które kursantów oraz osoby pływające na kitesurfingu dowozimy motorówkami. Przy wyspach mamy do dyspozycji płytką wodę oraz idealnie równą taflę wody świetnie nadającą się do pierwszych kroków na desce wypornościowej z wingiem – czyli jeszcze bez podłączonego foila (sprawdź naszą metodykę nauczania: TUTAJ). Osoby samodzielne mogą z kolei delektować się perfekcyjnymi warunkami z głęboką wodą wokół jachtu oraz nieograniczonej przestrzeni do pływania wokół wysp! Jest to ogromny plus mieszkania na jachcie, wszyscy kitesurferzy płyną łódkami na wyspę, a wing foilarze ruszają prosto z łodzi 🙂

2 – Wysokie temperatury powietrza i wody, oraz świetne statystyki wiatrowe

Do powyższego argumentu o jakości spotów warto dodać, że woda jest na tyle ciepła, że można spokojnie pływać bez pianki w terminach, w których wybieramy nasze eskapady do Egiptu. Wychodząc na winga do wody jedyne co musisz mieć to szorty oraz najlepiej kask dla bezpieczeństwa i lycrę, która ochroni Cię przed słońcem. Warto dodać, że w terminie czerwcowym zachód słońca jest późno i ilość czasu spędzonego na wodzie wydłuża się.
Od kilku lat podczas naszych wyjazdów mieliśmy 90% dni z wiatrem, okres czerwcowy oraz październikowy to absolutnie czas w Egipcie kiedy wieje bardzo dużo. Warto dodać, że na wyspach na Morzu Czerwonym zawsze wieje więcej i mocniej niż na lądzie.

3 – Najlepsze warunki szkoleniowe do wing foila

Na każdym naszym wingsafari zabieramy doświadczonych polskojęzycznych instruktorów, którzy prowadzą szkolenia wing foilowe zgodnie z metodyką Polskiego Stowrzyszenia Wing. Warunki panujące do nauki są wręcz idealne – płaska i płytka woda idealna do startów na desce SUP, oraz głęboka woda w nie dużej odległości od wysp i do okoła jachtu. Na wyjeździe prowadzimy zajęcia dla osób początkujących, ale również szkolenie wing ProCamp dla osób zaawansowanych. Dodatkowo nasi instruktorzy w ramach wyjazdu prowadzą zajęcia z bezpieczeństwa, obsługi sprzętu oraz podstaw wingfoila. Warto dodać, że do nauki pływania na desce z wingiem potrzebujesz dużo mniej wiatru niż na kitesurfing, dlatego można wykorzystać nawet dni ze słabszym wiatrem. W dni, w które nie wieje (przez ostatnie trzy wyjazdy to się nie zdarzyło) nauczymy Cię pływać na foilu za motorówką oraz dockstratów.

4 – Dwie łodzie asekuracyjne i doświadczona obsługa jachtu

Choć przestrzenie, na których możemy pływać są olbrzymie to czuwają nad nami dwie motorówki rescue wraz wykwalifikowaną załogą, która w razie problemów zawsze podejmie potrzebujące osoby z wody. Dodatkowo wszyscy są pod okiem naszych instruktorów, którzy obserwują to co się dzieje na wodzie. Na każdym wyjeździe uczestnicy dostają charakterystyczne wyjazdowe lycry, dzięki temu są widoczni na wodzie i łatwi do namierzenia przez obsługę wyjazdu.

5 – Stała łącznośc instruktora z kursantami oraz z łodziami asekuracyjnymi

Instruktorzy z kursantami komunikują się za pomocą krótkofalówek przystosowanych do pływania w wodzie oraz systemu BBtalkin. Dzięki temu kursant ma kontakt z instruktorem i może czuć się bezpieczny w każdej odległości. Dodatkowo instruktorzy są w stałej łączności między sobą i obsługą motorówek. Wszystko to sprawia, że sytuacja na wodzie jest pod stałą kontrolą.

6 – Duży jacht, kameralna grupa i pływania od wschodu do zachodu

Na jachcie znajduje się polskojęzyczna ekipa, w większości nasi stali klienci, którzy byli już wcześniej na naszych wyjazdach. Dzięki temu masz pewność, że znajdujesz się w kameralnej grupie, która nastawiona jest na aktywny wypoczynek. Na naszym jachcie jest ok. 32 uczestników.

7 – Doświadczona i wykwalifikowana kadra instruktorów

Kadra na wingsafari to wykwalifikowani oraz certyfikowani instruktorzy PSWing(Polskie Stowarzyszenie Wing) z dużym doświadczeniem na tego typu wyjazdach. Dodatkowo jako pionierzy wing foila w Polsce wspólnie tworzymy metodykę szkolenia dla przyszłych instruktorów. Podczas wyjazdu możliwe jest odbycie zajęcia dla osób początkujących oraz szkolenie wing foil ProCamp dla osób zaawansowanych.

8 – Duży wybór sprzętu do szkoleń, wypożyczeń oraz testów

Na wyjazd oczywiście można zabrać swój sprzęt, jest na to wydzielone specjalne miejsce. Na miejscu również można skorzystać z naszych zabawek, które mamy na jachcie do dyspozycji. Nasza kadra to absolutne sprzętowe freaki dlatego dodatkowo do testów dysponujemy sprzętem najlepszych firm wingfoilowych na rynku! Do przetestowania będziemy mieli najnowszy sprzęt F-ONE.

9 – Luksusowany jacht przystosowany do obsługi wingsafari

Jacht, którym będziemy pływali po egipskim morzu to TQ Anemone Jest to jeden z najlepszych jachtów tego typu z obsługą wyszkoloną pod aktywności związane ze sportami wodnymi. Na jachcie znajduje się aż 14 osób załogi, dzięki temu możesz mieć pewność, że serwis jest na wysokim poziomie. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej ofercie – TUTAJ

10 – Jeden wyjazd, dwa sporty, czyli kite & wing safari

Nasz wyjazd nie jest nastawiony tylko na wingfoila, oczywiście jedzie również sporo kitesurferów. Można np. pojechać ze sprzętem kitesurfingowym i na miejscu spróbować wingfoila. Możesz pojechać na wingfoila i spróbować swoich sił w kitesurfingu. Możliwości mieszania tych dwóch sportów są nieograniczone.

Wybór oferty

Powyższe 10 powodów, dla których warto wybrać wing safari jako idealny wyjazd wing foil jest oceną z perspektywy naszych doświadczeń. Wiemy jak ważne są te elementy i to dzięki doświadczeniu oraz wyborze odpowiedniego jachtu możemy Wam je zagwarantować. Pełną ofertę na wyjazd znajdziecie w naszej ofercie TUTAJ.

Zobacz również

Ikona Surf People

Sklep

Kitesurfing - szkoła kitesurfingu
Ikona Surf People

Szkoła