fbpx

Skontaktuj się z nami:

Szkoła

 
+48 720 009 000
info@surfpeople.pl

Lokalizacja:

Kemping Chałupy 3

Szkoła otwarta jest od 30 kwietnia do 20 września.

Sklep Surf People 

 
+48 720 004 000
sklep@surfpeople.pl

Lokalizacja:

Starowiejska 36, 84-120 Władysławowo

Sklep otwarty jest od 30 kwietnia do 20 września.

Surfco Kompała Jakub Kulczyński Bartosz spółka cywilna

Szymały 3

42-600 Tarnowskie Góry

NIP 6452554088

Wakacje z dziećmi na Półwyspie Helskim, czyli najciekawsze atrakcje dla najmłodszych – Chałupy i Hel.


Kategoria: Podróże, Porady, Szkolenia,

wtorek, 1 sierpnia, 2023 share icon

Autor: Kamila RosikWakacje to przez najmłodszych najbardziej wyczekiwany czas w roku. Jak sprawić, żeby wakacje z dziećmi dla rodziców również były szansą na chwilę odpoczynku i relaksu, nie rezygnując przy tym z atrakcji dla naszych pociech? Chociaż dla większości może wydawać się to niemal graniczące z cudem, my wiemy, że jest to możliwe!

ZAKWATEROWANIE NA HELU – NASZE PROPOZYCJE NOCLEGOWE

Półwysep Helski to najlepszy plac zabaw dla najmłodszych. To właśnie tutaj dzieci na co dzień mogą obcować z naturą i od najmłodszych lat mieć kontakt ze sportem, zwierzętami oraz rówieśnikami. Jak zatem zaplanować pobyt na Helu tak, by cała rodzina była z niego zadowolona? 

Podstawą udanych wakacji z dziećmi jest przede wszystkim wybór odpowiedniego miejsca zakwaterowania. Rozciągające się od Władysławowa do Chałup kempingi oferują bogatą ofertę domków holenderskich i przyczep. Jest to najlepsza opcja zakwaterowania z uwagi na zamknięty teren kempingu, niewielką odległość do morza oraz zatoki, jak i znakomicie dostosowaną do pobytu z dziećmi infrastrukturę. Na większości kempingów znajdują się place zabaw, a na niektórych (np. na kempingu Chałupy 3) można znaleźć takie atrakcje jak boisko do kosza czy mini-rampę do jazdy na deskorolce. Znajdują się tu również restauracje, sklepy spożywcze i kawiarnie. 

W celu znalezienia odpowiedniego zakwaterowania odsyłamy do naszego artykułu, w którym znajdziesz sporo propozycji noclegów w Chałupach.

ATRAKCJE DLA DZIECI NA KEMPINGU – CHAŁUPY i HEL

Mieszkając w przyczepach lub domkach zdecydowanie najwięcej czasu spędza się na kempingu, gdzie możemy znaleźć dużo ciekawych atrakcji.

Jedną z ciekawszych form aktywnego spędzania czasu na Półwyspie Helskim jest obcowanie z wodą w formie sportów wodnych. Początkującym z pomocą przychodzą szkoły kitesurfingowe oraz surfingowe. Wybranie odpowiedniej szkoły może okazać się kluczowe dla efektywnego zagospodarowania czasu naszego dziecka, dla którego nauka powinna być zabawą i przyjemnością. Jednocześnie rodzic musi być pewien, że zostawia swoją pociechę w dobrych rękach. Dlatego warto zwrócić uwagę czy dana szkoła oferuje program nauczania dla dzieci. Ważne jest to, aby instruktorzy mieli doświadczenie z pracy z dziećmi, które zapewni najmłodszym maksimum bezpieczeństwa i nie zniechęci ich do sportu przez nieumiejętnie prowadzone szkolenie. 

portraits pt2 27 edited 1
Zauza i Oliwia po udanej sesji na wodzie

PÓŁKOLONIE DLA DZIECI – SURFING I DESKOROLKA

Doskonałym rozwiązaniem podczas rodzinnych wakacji są półkolonie. Zakwaterowanie z rodzicami, a przy tym codzienne zajęcia w grupie z dziećmi w podobnym wieku. Nasz projekt „Surf Kids” to tygodniowe warsztaty surfingowe i deskorolkowe dla dzieci w wieku 8 – 14 lat. Każdego dnia odbywają się dwa bloki szkoleniowe: poranny – surfingowy (3 godziny) i popołudniowy – deskorolkowy (3 godziny). Podczas zajęć dzieci nie tylko uczą się wybranych sportów pod okiem doświadczonych instruktorów w bezpieczny sposób, ale także mają szansę na integrację z rówieśnikami podczas tematycznych quizów i team-worku. To doskonały czas także dla rodzica – 6 godzin każdego dnia na pływanie, relaks na plaży czy wycieczki po Półwyspie Helskim. 

TURNUSY WING KIDS 

Wing Kids to zajęcia grupowe dla dzieci od 8 do 14 roku życia. To idealny pomysł dla dzieci które chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportami wodnymi, ale również dla tych którzy już próbowali swoich sił na windsurfingu czy kitesurfingu, dodatkowo dzieci spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu w grupie rówieśników. Nasi instruktorzy szkolą według standardów PSWing oraz posiadają duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Zajęcia Wing Kids trwają dwie godziny i odbywają się codziennie od poniedziałku do soboty. Na zajęciach dzieci zostaną wprowadzone do świata wing, nauczą się sterować wingiem, pływać wypornościowo na deskach typu SUP oraz wchodzić pierwsze lewitacje. Zależy nam na podzieleniu się wingową zajawką z najmłodszymi, bo to oni są przyszłością tego sportu.

DSC04079 edited
Zajęcia Wing Kids (półkolonie)

LEKCJE KITESURFINGU I SURFINGU DLA DZIECI

Dla starszych dzieci również prowadzimy codzienne zajęcia kitesurfingu, surfingu, wing foila oraz kite foila. Każdego dnia młodzież może doskonalić swoje umiejętności pod okiem licencjonowanej kadry. Takie zajęcia trwają od 2 godzin do 4 godzin dziennie w zależności od wytrwałości i chęci uczestnika. 

SURF CLUB NA KEMPINGU CHAŁUPY 3

Zarówno młodych dorosłych jak i ich rodziców zapraszamy do Surf Clubu w którym prowadzimy zajęcia jogi oraz ciekawe warsztaty. To także miejsce spotkań do video-analizy, monitorowania postępu z instruktorami oraz wieczorne kino tematyczne. Tutaj również odbywają się zajęcia deskorolki dla najmłodszych dzieci, nawet od 3 roku życia.

ATRAKCJE DLA DZIECKA POZA KEMPINGAMI

Przerwa od pływania, słabe warunki pogodowe uniemożliwiające kontynuację szkolenia lub chęć „wyskoczenia do miasta” to doskonała okazja, żeby odwiedzić miejscowe atrakcje turystyczne. Już od Sławutówka aż po samą miejscowość Hel czekają na nasze dzieci ciekawe propozycje na spędzenie czasu wolnego.

Labirynt w Polu Kukurydzy

Kilka kilometrów od naszej bazy – w Swarzewie znajduje się niepowtarzalny park rozrywki dla całej rodziny. Główną atrakcją jest labirynt utworzony z kukurydzy o wysokości 3m, który rozciąga się na powierzchni 2,5 ha, a łączna jego długość to 3,5 km. Pokonanie go to nie lada wyzwanie, a jego korytarze skrywają wiele niespodzianek. Nasze dzieci mogą natknąć się tam m.in na sympatyczne zwierzątka, zakamuflowany samolot, monster trucka, a nawet UFO! Oprócz kukurydzianego labiryntu znajduje się tam jeszcze drewniany labirynt zbudowany z bali oraz labirynt-pajęczyna z tyczek i linek. Na nasze dzieci czeka także dom luster w odwróconym „do góry kołami” autobusie, „zaczarowany rower”, zagroda z kucykami oraz zabawne postaci i zwierzęta wykonane ze słomy. Dodatkowo właściciele Labiryntu w Polu Kukurydzy umożliwiają przejazd Monster Truckiem, co dla wielu może okazać się spełnieniem marzeń.

TOR GOKARTOWY

Jeszcze bliżej Surf People znajduje się tor gokartowy, na którym sami z chęcią szalejemy. Zadowoli on zarówno początkujących jak i bardziej zaawansowanych riderów: Jego długość (350m) i szerokość (8-12m) w połączeniu z autorskim projektem malowania asfaltowej nawierzchni, zapewniają komfort jazdy jednocześnie aż dziesięciu uczestnikom wyścigu. Infrastruktura obiektu jest bardzo rozbudowana i składa się z wielu elementów pełniących funkcje bezpieczeństwa. Są to między innymi: pułapki żwirowe, które natychmiast zatrzymują kierowców wyjeżdżających poza prawidłowy tor jazdy oraz wały i wyspy zieleni, w których umieszczono elementy absorbujące uderzenia – bandy i pasy HDPE.

Każdy przejazd poprzedzony jest szkoleniem z zakresu techniki jazdy oraz zasad bezpieczeństwa. To doskonały pomysł na spędzenie czasu rodzica z dzieckiem! 

FOKARIUM

Na końcu Półwyspu Helskiego, w miejscowości Hel, znajduje się fokarium. Ośrodek istnieje od 1999 roku i jest częścią naukowo-edukacyjnej placówki akademickiej, która wspomaga ochronę populacji fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. Wycieczka tam (polecamy przejażdżkę rowerową) to nie tylko spotkanie z tymi niezwykłymi zwierzętami ale również lekcja o tym jak ważna jest troska o naszą planetę. Pracownicy placówki zapoznają dzieci i dorosłych z historią życia fok, dzięki której zwiedzający fokarium poznają problemy ochrony przyrody Bałtyku. Co więcej dla młodzieży szkolnej prowadzony jest specjalny projekt edukacyjny “Błękitna Szkoła”.

LUNAPARK I MIASTECZKO TURYSTYCZNE WŁADYSŁAWOWO

Władysławowo to pierwsza mieścina Półwyspu Helskiego, w której możemy znaleźć wszystkie szerokopojęte atrakcje nadmorskie. Od smażalni ryb przez stragany z pamiątkami, cymbergaja i „łapę”, aż po kolorowe wesołe miasteczko z najwyższą kolejką górską w Polsce! W lunaparku każdy znajdzie coś dla siebie. Razem z dziećmi możesz pośmiać się w pałacu śmiechu lub trzymać swoją pociechę za rękę w zamku strachu. Z watą cukrową, popcornem czy lodem możecie wybrać się na wspólną, wodną przejażdżkę na pływającym łabędziu, a na miłośników wspinaczek czeka wiszący szlak z przeszkodami. Dla szukających adrenaliny polecamy condor, space loop, czy splash shake. Jedno jest pewne – czas spędzony tam będzie wspaniałą zabawą dla całej rodziny!  

Wybierając się z rodziną na Hel nie musisz obawiać się, że Twoje dzieci szybko zaczną się nudzić! Półwysep Helski oprócz szerokiej oferty szkółek sportów wodnych, pięknej natury, pustych i piaszczystych plaż to przede wszystkim bogata oferta turystyczna z pojawiającymi się każdego roku nowymi miejscami oraz atrakcjami zarówno dla dzieci jak i dorosłych!  

Zobacz również

Ikona Surf People

Sklep

Kitesurfing - szkoła kitesurfingu
Ikona Surf People

Szkoła