fbpx

Skontaktuj się z nami:

Szkoła

 
+48 720 009 000
info@surfpeople.pl

Lokalizacja:

Kemping Chałupy 3

Szkoła otwarta jest od 30 kwietnia do 20 września.

Sklep Surf People 

 
+48 720 004 000
sklep@surfpeople.pl

Lokalizacja:

Starowiejska 36, 84-120 Władysławowo

Sklep otwarty jest od 30 kwietnia do 20 września.

Surfco Kompała Jakub Kulczyński Bartosz spółka cywilna

Szymały 3

42-600 Tarnowskie Góry

NIP 6452554088

Sprawdź jaki jest Twój poziom surfingu


Kategoria: Porady, Surf,

poniedziałek, 2 listopada, 2020 share icon

Autor: Bartek KulczyńskiPrzed przystąpieniem do kursu surfingu konieczne jest określenie swojego poziomu zaawansowania. Jest to istotne ponieważ pozwoli nam to przygotować odpowiedni plan szkoleniowy i precyzyjnie dobrać pozostałych kursantów do grupy. Od samego początku skupimy się na najważniejszych elementach, w rezultacie efekty będą znacznie szybsze.

Level 1 – pierwszy poziom surfingu

Poziom pierwszy jest dla osób całkowicie początkujących, dlatego rozpoczyna się w przyboju od nauki łapania spienionych fal. Dowiemy się jak samodzielnie wybierać i łapać fale; jak przyśpieszać i zwalniać na desce; jaka jest różnica po między skrętem trymującym i karwingowym; oraz jakie ustawienie nóg jest właściwe i dlaczego tak dużo od niego zależy. 

Level 1 - pierwszy poziom surfingu

Level 2 – drugi poziom surfingu

Surferzy którzy przystępują do drugiego poziomu, potrafią już komfortowo stać na desce i podejmują pierwsze próby złapania niezałamanych fal. W trakcie tego etapu skupiamy się na przechodzeniu przez przybój i bezpiecznym, oraz efektywnym padlowaniu; czytaniu i wyborze odpowiednich fal; pracy nad sprawnością i mobilnością na wodzie; take off’ie(łapanie fali i wstawanie na deskę); budowaniu prędkości na fali. Ważnym aspektem jest również zrozumienie surf etykiety i przygotowaniu na każdą możliwą sytuacje która może przydarzyć się w trakcie surfowanie. Na tym etapie w odpowiednich warunkach warto spędzić trochę czasu na szlifowaniu nabytych umiejętności samodzielnie. W tym celu można skorzystać z wypożyczonego sprzętu surf, my oczywiście polecamy naszą szkołę surfingu na kempingu Chałupy 3, w której znajduje się również wypożyczalnia desek surfingowych.

Level 2 - drugi poziom surfingu

Level 3 – trzeci poziom surfingu

Surferzy na trzecim poziomie potrafią z dużą regularnością, łapać niezałamane, co najmniej swojego wzrostu fale. Większość szkolenia odbywa się z kamerą i polega na analizie nagranych przejazdów na fali oraz korygowaniu błędów. Na tym etapie będziemy uczyć się jak wybrać najlepszą linię na fali; jak budować prędkość; jak efektywnie wykonywać skręt trymujący; oraz jak i kiedy wykonać skręt karwingowy.

Level 3 - trzeci poziom surfingu

Level 4 – czwarty poziom surfingu

Surferzy na czwartym poziomie czują się komfortowo niemal w każdych warunkach. Przede wszystkim potrafią dobrze czytać fale i wybierać te najlepsze, a na fali swobodnie wykonują skręty trymujące oraz karwingowe. W trakcie video coachingu korygujemy błędy, związane z odpowiednim timingiem na fali i pracą ciała w trakcie skrętów karwingowych. W rezultacie lepiej wykorzystasz fale, a Twój surfing będzie wyglądał bardziej stylowo.

Level 4 - czwarty poziom surfingu

Level 5 – piąty poziom surfingu

Piąty poziom to surferzy którzy potrafią wykonywać manewry w krytycznych momentach fali, z odpowiednią prędkością i stylem. Niewątpliwie jednym z takich surferów jest Kuba Kuzia, przyjaciel i stały bywalec naszej szkoły. Tutaj możecie zobaczyć ostatni edit Kuby z Bałtyku.

Level 5 - piąty poziom surfingu

Niezależnie od tego, na jakim poziomie są twoje umiejętności surfingu, w naszej szkole na pewno znajdziesz coś dla siebie! Przygotujemy Cię do łapania największych fal, a nasi instruktorzy, mający wieloletnie doświadczenie, zadbają, abyś podczas nauki czuł się bezpiecznie i komfortowo. Nie ma się więc czego obawiać! Ty przybądź z zaangażowaniem i chęcią nauki, a my zapewnimy ci nowoczesny system szkolenia, wiedzę doświadczonej kadry i najnowszy sprzęt! Sprawdź naszą ofertę i przygotuj się na niezapomnianą przygodę z tym niezwykłym żywiołem, jakim jest nieposkromiona woda!

Zobacz również

Ikona Surf People

Sklep

Kitesurfing - szkoła kitesurfingu
Ikona Surf People

Szkoła