fbpx

Skontaktuj się z nami:

Sklep

730 200 293
kuba@kiteoffer.com

Lokalizacja:

Starowiejska 36, 84-120 Władysławowo

Sklep otwarty będzie od 30 kwietnia do 20 września.

Szkoła

720 009 000
info@surfpeople.pl

Lokalizacja:

Kemping Chałupy 3

Szkoła otwarta jest od 30 kwietnia do 25 września.

Surfco Kompała Jakub Kulczyński Bartosz spółka cywilna

Szymały 3

42-600 Tarnowskie Góry

NIP 6452554088

Porady, Surf, Szkolenia,

Sprawdź jaki jest Twój poziom surfingu

Przed przystąpieniem do kursu surfingu konieczne jest określenie swojego poziomu zaawansowania. Jest to istotne ponieważ pozwoli nam to przygotować odpowiedni plan szkoleniowy i precyzyjnie dobrać pozostałych kursantów do grupy. Od samego początku skupimy się na najważniejszych elementach, w rezultacie efekty będą znacznie szybsze.

Level 1 – pierwszy poziom surfingu

Poziom pierwszy jest dla osób całkowicie początkujących, dlatego rozpoczyna się w przyboju od nauki łapania spienionych fal. Dowiemy się jak samodzielnie wybierać i łapać fale; jak przyśpieszać i zwalniać na desce; jaka jest różnica po między skrętem trymującym i karwingowym; oraz jakie ustawienie nóg jest właściwe i dlaczego tak dużo od niego zależy. 

Sprawdź jaki jest Twój poziom surfingu

Level 2 – drugi poziom surfingu

Surferzy którzy przystępują do drugiego poziomu, potrafią już komfortowo stać na desce i podejmują pierwsze próby złapania niezałamanych fal. W trakcie tego etapu skupiamy się na przechodzeniu przez przybój i bezpiecznym, oraz efektywnym padlowaniu; czytaniu i wyborze odpowiednich fal; pracy nad sprawnością i mobilnością na wodzie; take off’ie(łapanie fali i wstawanie na deskę); budowaniu prędkości na fali. Ważnym aspektem jest również zrozumieniu surf etykiety i przygotowaniu na każdą możliwą sytuacje która może przydarzyć się w trakcie surfowanie.

Sprawdź jaki jest Twój poziom surfingu

Level 3 – trzeci poziom surfingu

Surferzy na trzecim poziomie potrafią z dużą regularnością, łapać niezałamane, co najmniej swojego wzrostu fale. Większość szkolenia odbywa się z kamerą i polega na analizie nagranych przejazdów na fali oraz korygowaniu błędów. Na tym etapie będziemy uczyć się jak wybrać najlepszą linię na fali; jak budować prędkość; jak efektywnie wykonywać skręt trymujący; oraz jak i kiedy wykonać skręt karwingowy.

Sprawdź jaki jest Twój poziom surfingu

Level 4 – czwarty poziom surfingu

Surferzy na czwartym poziomie czują się komfortowo niemal w każdych warunkach. Przede wszystkim potrafią dobrze czytać fale i wybierać te najlepsze, a na fali swobodnie wykonują skręty trymujące oraz karwingowe. W trakcie video coachingu korygujemy błędy, związane z odpowiednim timingiem na fali i pracą ciała w trakcie skrętów karwingowych. W rezultacie lepiej wykorzystasz fale, a Twój surfing będzie wyglądał bardziej stylowo.

Sprawdź jaki jest Twój poziom surfingu

Level 5 – piąty poziom surfingu

Piąty poziom to surferzy którzy potrafią wykonywać manewry w krytycznych momentach fali, z odpowiednią prędkością i stylem. Niewątpliwie jednym z takich surferów jest Kuba Kuzia, przyjaciel i stały bywalec naszej szkoły. Tutaj możecie zobaczyć ostatni edit Kuby z Bałtyku.

Sprawdź jaki jest Twój poziom surfingu

Zobacz również