fbpx

Skontaktuj się z nami:

Szkoła

 
+48 720 009 000
info@surfpeople.pl

Lokalizacja:

Kemping Chałupy 3

Szkoła otwarta jest od 30 kwietnia do 20 września.

Sklep Surf People 

 
+48 720 004 000
sklep@surfpeople.pl

Lokalizacja:

Starowiejska 36, 84-120 Władysławowo

Sklep otwarty jest od 30 kwietnia do 20 września.

Surfco Kompała Jakub Kulczyński Bartosz spółka cywilna

Szymały 3

42-600 Tarnowskie Góry

NIP 6452554088

Jak pływać na kite – SWITCH? Trik na halsie z zamianą nogi kierunkowej. Tips and Tricks.


Kategoria: Kite, Nauka trików, Porady,

niedziela, 26 stycznia, 2020 share icon

Autor: Surf PeopleJak pływać na kite?

Jeżeli opanowaliście już pływanie ostro nadszedł czas na triki. Jeżeli obawiacie się jeszcze skoczyć, spróbujcie pierwszego triku na halsie. Switch – czyli pływanie na krawędzi palców. Porady do triku:

Pływanie w 2 strony
Zawsze w jedną stronę będzie wam szło łatwiej. Dlatego spróbujcie pływania switch w obu kierunkach (lewo i prawo) i doskonalcie w pierwszej kolejności łatwiejszy hals. Za zwyczaj będzie to hals, na którym jako pierwszym nauczyliście się ostrzyć.

Pływanie ostro
Na początku trudno będzie wam płynąć ostro, nie przejmujcie się tym i starajcie się po przejściu na switch pływać długie ślizgi i kontrolować prędkość. Po pewnym czasie będziecie się czuli na tyle swobodnie by zmieniać ustawienia deski i pływać najpierw półwiatrem a następnie ostro. Zasady ustawienia deski są identyczne jak na krawędzi pięt, jedynie noga, która jest z przodu jest zamieniona.

Wyjście ze switch
Z ustawienia switch można wyjść nie tylko przepychając deskę na halsie do normalnego ustawienia (na krawędzi pięt), ale także bardo efektownym zwrotem. Aby wykonać zwrot przenieście latawiec powoli do zenitu a następnie na drugą stronę okna wiatru. Jednocześnie kierując deskę w dół wiatru a następnie w przeciwnym kierunku już na krawędzi pięt. Przez cały czas latawiec podąża pierwszy a ruch ciała i deski go goni (jest lekko spóźniony). W czasie zwrotu cały czas wychylajcie się do środka (do osi) skrętu. Na początku trudno będzie wam płynąć ostro, nie przejmujcie się tym i starajcie się po przejściu na switch pływać długie ślizgi i kontrolować prędkość. Po pewnym czasie będziecie się czuli na tyle swobodnie by zmieniać ustawienia deski i pływać najpierw półwiatrem a następnie ostro. Zasady ustawienia deski są identyczne jak na krawędzi pięt, jedynie noga, która jest z przodu jest zamieniona.

Ikona Surf People

Sklep

Kitesurfing - szkoła kitesurfingu
Ikona Surf People

Szkoła