fbpx

Skontaktuj się z nami:

Sklep Surf People 

730 200 293
kuba@kiteoffer.com

Lokalizacja:

Starowiejska 36, 84-120 Władysławowo

Sklep otwarty jest od 30 kwietnia do 20 września.

Szkoła

720 009 000
info@surfpeople.pl

Lokalizacja:

Kemping Chałupy 3

Szkoła otwarta jest od 30 kwietnia do 20 września.

Surfco Kompała Jakub Kulczyński Bartosz spółka cywilna

Szymały 3

42-600 Tarnowskie Góry

NIP 6452554088

Jak dobrać grubość pianki neoprenowej – Poradnik


Kategoria: Porady, Sprzęt,

niedziela, 26 stycznia, 2020 share icon

Autor: Surf People2Z7A3453 MattGEORGES 1104x621 1

Wybór pianki neoprenowej – dobra pianka to podstawa udanej sesji

Pianka neoprenowa to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia kitesurfingowego, surfingowego oraz windsurfingowego. Jest to również pierwszy zakup, którego dokonują osoby zaczynające uprawiać sporty wodne po kursie. Właściwy wybór pianki neoprenowej gwarantuje komfort cieplny, a przez to dłuższą i przyjemniejszą sesję. 

Pływanie jesienią, wiosną i zimą

Zima w Polsce z roku na rok jest krótsza, przez co sezon kitesurfingowy się wydłuża. Coraz więcej osób w Polsce pływa także późną jesienią i wczesną wiosną, wykorzystując w pełni wiatr na spotach w swojej okolicy. Spędzają w ten sposób aż 9 miesięcy na wodzie – od marca do końca listopada. Są oczywiście także całoroczni zawodnicy, ale oni ciepło czerpią z wewnętrznej pasji, a nie z neoprenu.

 Zimą szczególnie popularny w naszym kraju jest surfing, ponieważ to właśnie wtedy na Bałtyku panują najlepsze warunki.

IMG 4487

Pływanie w chłodniejszych miesiącach może być przyjemne, ale niezbędne jest posiadanie właściwej pianki i porządnych akcesoriów neoprenowych. Co istotne – cały rok w Polsce możemy spokojnie przepływać z dwoma piankami. Chcemy pomóc Wam w dokonaniu właściwego wyboru, dlatego poniżej przedstawiamy propozycje sprzętu z uwzględnieniem warunków pogodowych, w jakich zamierzacie pływać. 

Jak dobrać piankę na cały sezon

Zrzut ekranu 2020 03 8 o 14.12.06 1024x508 2

Cały rok na wodzie

Jeżeli zakładamy, że będziemy pływać praktycznie cały rok, powinniśmy zaopatrzyć się w dwie pianki: 4/3 mm na cieplejsze dni i 6/5 mm lub docieplaną 5/4 mm ze zintegrowanym kapturem oraz solidnym zestawem akcesoriów neoprenowych. Buty powinny być bardzo ciepłe – w tym wypadku najlepiej wybrać 5-7 mm. Rękawiczki mogę być nieco cieńsze – dla osób uprawiających kitesurfing lub windsurfing wystarczą porządne rękawice o grubość 3 mm, dla surferów polecamy 5 mm. Dla kitesurferów polecamy rękawice z zakrzywionymi paliczkami co ułatwi chwyt baru.

Zobacz również

Ikona Surf People

Sklep

Kitesurfing - szkoła kitesurfingu
Ikona Surf People

Szkoła